Zajęcia integrujące z grupą I

Przedszkole jest doskonałą przestrzenią do promowania integracji i zrozumienia różnorodności. Zabawy integracyjne pozwalają dzieciom bez ograniczeń zrozumieć, że każdy jest inny i wartościowy, niezależnie od ewentualnych różnic czy ograniczeń. Nasze przedszkole stawia na integrację dzieci pełnosprawnych z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami poprzez różnorodne działania. Oprócz wspólnych uroczystości i spotkań okolicznościowych, największą wartość mają dla nas bliskie kontakty inicjowane podczas wspólnych zabaw w grupach. Ostatnio mieliśmy okazję uczestniczyć w zabawach integracyjnych z dziećmi z grupy I.  Wspólne zabawy muzyczno – ruchowe sprawiły dzieciom wiele radości.  Zachęciły do pokonywania nieśmiałości i budowania zdolności komunikacyjnych  oraz umiejętności współdziałania.