Fajerwerki na nocnym niebie

W ramach innowacji pedagogicznej „Twórcze dłonie – kreatywne zabawy plastyczne,” przedszkolaki z grupy V uczestniczyły w zabawie zatytułowanej „Fajerwerki – kreatywne odbijanki”.  Tworząc wizerunek nocnych fajerwerków,  dzieci maczały w farbie kartonowe rolki, których końcówki zostały pocięte nożyczkami. Następnie odbijały na ciemnym papierze wzory przypominające rozbłyski lub inne efektowne zjawiska, widywane podczas detonacji sztucznych ogni. Uzupełnieniem tych niebywałych wytworów dziecięcej wyobraźni, były papierowe sylwety fajerwerków, które przedszkolaki dowolnie przyozdobiły. Wszystkie prace były wyjątkowe, a wykonanie ich stanowiło doskonałą możliwość do artystycznej ekspresji dzieci.