Teatrzyk Niebieski Balonik

W marcu nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk Niebieski Balonik, który przedstawił dzieciom spektakl pt. "Przygoda Ptysia w cukierkowej krainie”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem obejrzały przedstawienie, nabywając umiejętności bycia widzem. Edukacja teatralna służy rozwojowi intelektualnemu  człowieka, zawiera bogate treści moralne oraz edukacyjne. Uczestnicząc w przedstawieniach jako widz przedszkolaki  żywo reagowały na to co dzieje się na scenie, uczyły się kulturalnego zachowania podczas występów, przeżywały losy bohaterów. Uczestniczenie w przedstawieniach daje możliwość  zapoznania się z  pracą aktorów, zapoznaniem się  z pojęciami związanymi z teatrem. Bajka bardzo podobało się przedszkolakom i przekazała wiadomości dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej.