Przedszkolaki w bibliotece

Dnia 22 kwietnia razem z przedszkolakami z grupy I wybraliśmy się do Sądeckiej Biblioteki Publicznej -  Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Dzieci uczestniczyły w zajęciach wprowadzających je w świat literatury i biblioteki, pt. „ABC Biblioteki”. W trakcie zajęć przedszkolaki miały możliwość zaznajomienia się z różnymi rodzajami książek. Dzieci z zainteresowaniem wpatrywały się w prezentowane im ilustracje, a także wsłuchiwały się w treść opowiadania towarzyszącego oglądaniu ilustracji w książkach. Niezwykłą atrakcją dla przedszkolaków były książki z serii „Podświetl i odkryj”, których oglądanie wymagało zaciemnienia pomieszczenia oraz podświetlenia latarką oglądanych obrazków. Podczas zajęć w bibliotece dzieci  uczestniczyły również w różnych aktywnościach i zabawach z instrumentami, zabawach sensorycznych z piłeczkami o różnej fakturze, a także w zabawie z chustą animacyjną.