"Zmysłowy świat w moich rękach"

Innowacja pedagogiczna w oparciu o metodę „Sensoplastyki – plastyki sensorycznej”realizowana w Miejskim Przedszkolu nr 11

Wdrożone w formie innowacji pedagogicznej w roku szkolnym 2016/2017 zajęcia metodą „Sensoplastyki – plastyki sensorycznej” realizowane będą  dla dzieci Miejskiego Przedszkola nr 11 - Specjalnego. Wiodącym celem innowacji  będzie wspieranie rozwoju zmysłów, polisensoryczne poznawanie otaczającej rzeczywistości, kształtowanie gotowości do poznawania oraz podejmowania działań plastyczno – sensorycznych poprzez aktywne uczestnictwo  w zajęciach grupowych.

W ramach innowacji prowadzone będą ;

• -zajęcia grupowe dla dzieci MP 11

-warsztaty dla rodziców  z cyklu "Zajęcia pełne kolorów i smaków", których treści będą wyznaczały pory roku:

Wiosna – „Wokoło zielono”

Lato – „Smakowita czerwień”

Jesień – „Dotyk ziarna”

Zima – „Zapach pomarańczy”

-zajęcia integracyjne dla dzieci MP 11 i MP 10 "Czary mary", będące inspiracją do wspólnego eksperymentowania i doświadczania świata z wykorzystaniem materiałów i produktów spożywczych.

Po zakończeniu innowacji pedagogicznej zajęcia metodą sensoplastyki nadal będą kontynuowane w MP 11 w formie zajęć grupowych.