Zielona noc w przedszkolu

Jak co roku w naszym przedszkolu długo oczekiwaną imprezką jest „ZIELONA NOC”.   Bierze w niej udział 50 przedszkolaków z różnych grup wiekowych – także dzieci najmłodszych.

Nocny pobyt w przedszkolu jest testem na samodzielność i odwagę przedszkolaków. Po raz kolejny  dzieci spędziły noc w przedszkolu.  Dla niektórych była  to pierwsza noc bez mamy i taty, ale za to z koleżankami, kolegami no i oczywiście ze swoimi paniami z przedszkola. Cała impreza rozpoczęła się o godz. 17.30 i trwała do 9.00 rano następnego dnia. Program „Zielonej nocy” jest bardzo atrakcyjny i wypełniony do ostatniej minuty – uroczyste złożenie przysięgi, poszukiwanie z latarkami ukrytego skarbu w ogrodzie przedszkolnym (zabawa w podchody), pieczenie pizzy, robienie kanapek, wykrawanie ciasteczek i późniejsza degustacja. Wielką atrakcją dla przedszkolaków jest piżama party z klaunami ANIMANIAK, seans  filmowy o „Kacperku Duszku”  i wreszcie  samodzielna noc. Na koniec każde dziecko otrzymuje  pamiątkowy dyplom. „Zielona noc” w przedszkolu jest okazją do lepszej  integracji dzieci ze sobą i z nauczycielkami, do kształtowania samodzielności,  odpowiedzialności i odwagi. Zaplanowane przedsięwzięcie udało się wspaniale i na pewno pozostawiło w pamięci naszych dzieci niezapomniane wrażenia. Dziękujemy Rodzicom za zaufanie jakim nas obdarzyli, powierzając nam swoje dzieci.