Modernizacja ogrodu sensorycznego

Ogród przedszkolny zyskał nowy blask. Dzięki inwestycji pod nazwą „Zielono – niebieska infrastruktura w Nowym Sączu” w ogrodzie dokonano wielu zmian. Część istniejących już urządzeń takich jak zjeżdżalnia, karuzela, drabinki czy tor przeszkód pozostało na swoim miejscu. W głównej mierze przeobrażeniom uległ ogród sensoryczny, w którym oprócz istniejących już donic z warzywami, ziołami, przyprawami i kwiatami pojawiła się nowa ścieżka sensoryczna. Nieopodal niej zamontowane zostały urządzenia edukacyjne do stymulowania percepcji wzrokowej i słuchowej. Dodatkowo ogród zyskał nową ścieżkę dydaktyczną, przy której powstały tablice edukacyjne o treści przyrodniczej. Przez nasadzenie pnączy, bylin, krzewów kwitnących, traw ozdobnych, żywopłotów i drzew powstały zielone ekrany. W ogrodzie powstała nowa przestrzeń do zabaw terenowych oraz strefa dydaktyczna do organizowania ciekawych zajęć na świeżym powietrzu oraz pikników. Jest również ogród deszczowy, który gromadząc wodę opadową będzie wykorzystywany do podlewania roślin i warzyw uprawianych przez dzieci wszystkich grup w ogródku. Inwestycja z pewnością przyniesie wymierne korzyści dzieciom, które w sposób aktywny będą spędzać czas w ogrodzie. Zmysłowe poznawanie świata, stymulowanie receptorów, rozwijanie percepcji wzrokowej, słuchowej oraz zapachowej będzie miało szczególne znaczenie dla pobytu w ogrodzie dzieci niepełnosprawnych, które również uczęszczają do naszego przedszkola. Z pewnością obecny wygląd naszego ogrodu będzie inspirować przedszkolaków do twórczych zabaw.