"Zmysłowe ścieżki"

W roku szkolnym 2022/2023 w Zespole Przedszkoli rozpoczynamy zajęcia w oparciu o innowację pedagogiczną „Zmysłowe ścieżki” opracowaną przez nauczycielki Beatę Jagodzińską-Zięba, Helenę Sikorską i Monikę Uszko. Adresatem innowacji są wszystkie dzieci naszego przedszkola. Głównym celem innowacji jest towarzyszenie dzieciom w eksplorowaniu otaczającej go rzeczywistości poprzez usprawnianie percepcji wzrokowej, słuchowej, dotykowej, smakowej i węchowej. Zajęcia będą się odbywać systematycznie w poszczególnych grupach według ustalonych zagadnień tematycznych, których w sumie jest 10. Każde na kolejny miesiąc roku szkolnego.  Tematyka zagadnień bliska jest dzieciom. Do każdego zagadnienia zostały przygotowane propozycje zabaw sensorycznych rozwijających percepcję wzrokową, słuchową, dotykową, smakową i węchową. Działania zostały wzbogacone o zabawy paluszkowe, dziecięce masażyki, wiersze dźwiękonaśladowcze,  odgłosy przyrody i muzykę ilustracyjną na płycie CD, masy plastyczne i jadalne. Nauczyciel prowadzący innowację w swojej grupie samodzielnie podejmuje decyzje o wyborze konkretnych aktywności dostosowując je do możliwości percepcyjnych dzieci w grupie. Autorzy innowacji zakładają, że podjęte działania pomogą dzieciom w ciekawym odkrywaniu otaczającej je rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Niezwykłe klocki

Smakowite owoce i warzywa