Jesteś tutaj:Start / Grupy / Grupa V / Walentynki

Walentynki

Walentynki to święto zakochanych, obchodzone corocznie 14 lutego. Nazwa tego święta pochodzi od imienia świętego Walentego. Jednym z najważniejszych zwyczajów związanych z tym wyjątkowym dniem jest wręczanie tzw. „walentynek”, czyli kartek pocztowych z krótkim wyznaniem miłosnym, najczęściej w formie rymowanego wierszyka. Zainteresowanie tym świętem wykazały przedszkolaki z grupy V. Dzieci obejrzały krótką prezentację multimedialną, z której dowiedziały się skąd wziął się walentynkowy zwyczaj, brały udział w kilku zabawach muzyczno-ruchowych oraz własnoręcznie przygotowały dla swoich rówieśników z grupy walentynki. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w walentynkowym quizie. Wszystkie z tych aktywności sprawiły dzieciom wielką radość. Dzień ten był doskonałą okazją do okazywania sobie życzliwości oraz serdeczności.