Święto Kolorowej Skarpetki

Święto to na stałe zagościło w naszym przedszkolu. Obchodzimy je wspólnie, w integracji dzieci pełnosprawnych z ich niepełnosprawnymi rówieśnikami. W tym dniu szczególnie pamiętamy o dzieciach z „trisomią 21 pary”, które w naszym przedszkolu uczęszczają do grupy I. W tym roku świętowaliśmy pod hasłem „Witajcie w naszej bajce” - gdzie słoń gra na fujarce , Pinokio śpiewa a wokół tańczą drzewa. Podczas pobytu na zamku, dzieci odbyły podróż po kolejnych jego komnatach: barw, kształtów, zabawek i bajek. Doświadczenia zebrane podczas wspólnych zabaw sprawiły im ogrom radości i pewności, że razem wszystko jest możliwe, ciekawe i warte odkrycia. Na koniec, w ostatniej komnacie wszyscy zaproszeni zostali na film, w którym głównymi bohaterami były dzieci z przedszkola specjalnego. Film wywołał wiele wzruszeń i został przez publiczność nagrodzony gromkimi brawami.