Jesteś tutaj:Start / Grupy / Grupa I / Kolorowa skarpeta

Kolorowa skarpeta

Pierwszego dnia wiosny przypada święto dzieci z „trisomią 21 pary” zwane świętem kolorowej skarpetki. W tym dniu od lat bawimy się w integracji wspólnie ze wszystkimi dziećmi naszego przedszkola. Z tej to okazji w naszej grupie odbyło się również zajęcie otwarte dla rodziców. Przewodnikiem po zajęciach były skarpety: duże, małe, kolorowe, pstrokate, ciepłe. Dzieci tworzyły z nich pary, układały na wzorze, ćwiczyły zakładanie i zdejmowanie, chodziły w nich po wyznaczonych ścieżkach, szukały w uszytych skarpetach łakoci. Na koniec wspólnie z rodzicami ozdabiały kontur dużej skarpety namalowany na arkuszu papieru. Uwieńczeniem działań była projekcja filmu „Witajcie w naszej bajce”, którego głównymi bohaterami były nasi obecni wychowankowie.