„O AUTYZMIE NA NIEBIESKO”

Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu.
Zaburzenia ze spektrum autyzmu to zaburzenia komunikacji z innymi, interakcji społecznych  oraz nawiązywania relacji, połączonych lub nie z ograniczonymi zainteresowaniami, specyficznymi wzorami zachowania w konkretnych sytuacjach lub nadaktywnością na bodźce sensoryczne. Objawy te mogą występować w różnym nasileniu i z tego względu nie mówimy o różnych zaburzeniach, ale o różnych obrazach tego samego zaburzenia, stąd nazwa spektrum.
Ustanowiony 2 kwietnia przez ONZ Światowy Dzień Świadomości Autyzmu rozpoczyna czas kampanii, akcji społecznych, marszów, zajęć edukacyjnych organizowanych pod hasłem „na niebiesko dla autyzmu”.
W związku z tym, że w naszym przedszkolu są  dzieci ze spektrum autyzmu, zaprosiliśmy przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 10 oraz grupę I Miejskiego Przedszkola nr 11 na zajęcia integracyjne. Wspólne  zabawy muzyczno –ruchowe na niebiesko dostarczyły wiele pozytywnych emocji.