Czego dowiedzieliśmy się o pszczołach?

Dnia 9 kwietnia dzieci z grupy V zostały zaproszone do biblioteki, gdzie odbyły się zajęcia związane z tematyką pszczół. Podczas spotkania dzieci poznały niektóre zwyczaje pszczół. Dowiedziały się także, kim są królowa, robotnica, truteń. Zostały poinformowane o znaczeniu pracy pszczół dla życia na Ziemi. Podczas warsztatów przedszkolaki miały okazję zobaczyć pyłek pszczeli, poczuć jego zapach oraz przyjrzeć się budowie plastra wosku. Największą frajdę sprawiły im różne obrazki przedstawiające pracę pszczół oraz zabawa logopedyczna pt. "Leci sobie pszczółka mała". Dzieci, biorąc udział w zabawie, mogły poczuć, jak "włochate" i przyjemne są te owady. Następnie wykonały prace plastyczne, nawiązujące do magicznego królestwa pszczół. Całe wydarzenie zostało przygotowane w oparciu o książkę Piotra Sochy, a poprowadziła je bibliotekarka.