Bajkowe zabawy w ogrodzie przedszkola

W ubiegłym tygodniu w ogrodzie naszego przedszkola odbyła się niezwykła przygoda, która wciągnęła wszystkie przedszkolaki w świat ich ulubionych bajek. Rozpoczęliśmy od rozpoznawania fragmentów bajek, słuchając krótkich opowieści i zgadując, do których historii należą. Wielkie było zdziwienie, gdy dzieci odkrywały, że znają większość bajek!

Następnie ruszyliśmy na poszukiwanie ukrytych książeczek. Dzieci skupione na poszukiwaniach przemierzały każdy zakątek ogrodu, a gdy znalazły kolejną książeczkę, wybuchy radości były nie do opisania. Rozwiązując zagadki o znanych postaciach z bajek, maluchy musiały wykorzystać swoją wiedzę, aby odnaleźć odpowiedzi. Nie brakowało uśmiechów i okrzyków radości przy każdym prawidłowym rozwiązaniu!

Na koniec wszyscy z wielkim zapałem zabrali się za układanie loteryjki obrazkowo - literowej z hasłem "Bajkolandia". Zbierając obrazki i litery, dzieci wspólnie tworzyły magiczne hasło, które zaprowadziło je do krainy bajkowych przygód.

Ta magiczna przygoda w ogrodzie przedszkola nie tylko dostarczyła dzieciom mnóstwo zabawy, ale także okazała się świetną okazją do nauki i rozwoju. To był dzień pełen uśmiechów, radości i wspaniałych wspomnień, które na długo pozostaną w naszych sercach.