Aktywność miarą sukcesu

Attention Autism

W naszej grupie dzieci rozpoczęły pracę programem Giny Davies Attention Autism.  Głównym celem oddziaływań zaproponowanych przez autorkę w tym modelu jest poprawa wspólnego pola uwagi oraz rozwijanie przyjemności z zajęć prowadzonych w grupie jednocześnie dla wszystkich uczestników. To popularnie metoda zwana „Wiaderko”. Obecnie dzieci w naszej grupie pracują na poziomie drugim, który uczy utrzymywania dłuższej uwagi na atrakcyjnym działaniu prowadzonym przez nauczyciela. Nasze działania podejmowane w trakcie naszej pracy z wiaderkiem na tym etapie pociągają za sobą śmiech i zabawę, są motywujące i przede wszystkim zaskakujące. Tylko dzięki takim działaniom udaje nam się budować wspólne pole uwagi naszych dzieci.