"Podróż za jeden uśmiech"

Warsztaty integracyjne dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem oraz ich pełnosprawnych rówieśników prowadzone w ramach projektu Stowarzyszenia Terapeutów "Modus"

W ramach projektu realizowane będą zajęcia grupowe rozwijające zainteresowania dzieci z obszaru edukacji globalnej. Pracując metodami aktywizującymi dzieci będą miały możliwość poznania codzienności rówieśników z różnych zakątków naszego globu. Doświadczenia, pokazy, muzyka, taniec, dziecięce zabawy z odległych krajów pozwolą dzieciom poznać różnorodność, ale i podobieństwa świata. Stałym elementem zajęć będą zagadnienia związane z kształtowaniem postaw proekologicznych. Dodatkowo integracyjny charakter zajęć będzie znacząco wpływał na wzajemne uczenie się, współdziałanie i wspólne osiąganie zamierzonych celów.